2 БЕРЕЗНЯ УЧНІ 8-10 КЛАСІВ ЗНАМ'ЯНСЬКОЇ ЗШ І-ІІІ СТ. №6 ПЕРЕГЛЯНУЛИ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ ІГОРЯ ТОКАРЯ "ЧМІЛЬ" ПРО ГЕРОЯ УКРАЇНИ, ФЕРМЕРА З БОБРИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІКТОРА ЧМІЛЕНКА. ПЕРЕД ФІЛЬМОМ УЧНІ МАЛИ ЗМОГУ ПОСПІЛКУВАТИСЯ З ПОБРАТИМАМИ ВІКТОРА. СПІВАВТОР ФІЛЬМУ ОЛЕКСІЙ ЦОКАЛОВ РОЗПОВІВ, ЯКОЮ ЛЮДИНОЮ БУВ ГЕРОЙ, ЧИМ ТА ЯК ЖИВ. ДО МАЙДАНУ ВІКТОР ІВАНОВИЧ ПРИЄДНАВСЯ З ПЕРШИХ ДНІВ. СПОЧАТКУ В КІРОВОГРАДІ, А ПІЗНІШЕ, В ГРУДНІ, ВЛАСНОЮ МАШИНОЮ БЛОКУВАВ ВИЇЗД СОЛДАТІВ ВНУТРІШНІХ ВІЙСЬК В ВАСИЛЬКОВІ. В СІЧНІ БУВ ЖОРСТОКО ПОБИТИЙ ТІТУШКАМИ, АЛЕ ВІД ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ВІДМОВИВСЯ І ПОВЕРНУВСЯ НА БАРИКАДИ.
«НАШ ГЕРОЙ», — ТАК ТЕПЕР ПЕРЕВАЖНО ГОВОРЯТЬ КІРОВОГРАДЦІ І ЖИТЕЛІ ОБЛАСТІ ПРО ВІКТОРА ЧМІЛЕНКА — БОБРИНЕЦЬКОГО ФЕРМЕРА, ЯКИЙ 20 ЛЮТОГО ЗАГИНУВ ВІД КУЛІ СНАЙПЕРА НА МАЙДАНІ. ЧМІЛЬ (ТАК ЙОГО НАЗИВАЛИ ДРУЗІ) ПРИЇХАВ ТУДИ ОДНИМ ІЗ ПЕРШИХ, ЩЕ В ГРУДНІ, КОЛИ ВІДБУВСЯ РОЗГІН МИРНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ДЕМОНСТРАЦІЇ, І ЗБИРАВСЯ ПОКИНУТИ МАЙДАН ОСТАННІМ. БАТЬКО ТРЬОХ ДІТЕЙ, ВІКТОР ЧМІЛЕНКО НІКОЛИ НЕ БУВ БАЙДУЖИМ ДО ТОГО, ЩО ДІЄТЬСЯ В КРАЇНІ: РАЗОМ ІЗ ДРУГОМ ОЛЕКСІЄМ ЦОКАЛОВИМ ВОНИ ВІДСТОЮВАЛИ ПРАВА ФЕРМЕРІВ У СЕБЕ В РАЙОНІ, ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЗЕМЛІ, «ВОЮВАЛИ» З ПОДАТКІВЦЯМИ, БЛОКУВАЛИ ВВ-ШНИКІВ У ВАСИЛЬКОВІ, БРАЛИ АКТИВНУ УЧАСТЬ У КІРОВОГРАДСЬКИХ АВТО— ТА ЄВРОМАЙДАНАХ, ТРИМАЛИ ОБОРОНУ МАЙДАНУ… ШАНСІВ ВИЖИТИ У ФЕРМЕРА НЕ БУЛО: СНАЙПЕРСЬКА КУЛЯ ПОТРАПИЛА У СОННУ АРТЕРІЮ. ЗА СЛОВАМИ ОЛЕКСІЯ ЦОКАЛОВА, ВІКТОР НЕНАДОВГО ВІДІЙШОВ ВІД МАШИНИ НА МАЙДАНІ, МИНУЛО ТРОХИ ЧАСУ І ЙОГО ТЕЛЕФОН ПЕРЕСТАВ ВІДПОВІДАТИ. ЛЮДИ, ЯКІ ЗНАЙШЛИ МОБІЛКУ ПОРЯД З УБИТИМ, ЗАТЕЛЕФОНУВАЛИ СИНОВІ… КІРОВОГРАДЩИНА ЗУСТРІЧАЛА ГЕРОЯ ДЕСЯТИТИСЯЧНИМ МІТИНГОМ, ТРУНУ З ЙОГО ТІЛОМ ПРОНЕСЛИ НА РУКАХ ВІД ПАМ'ЯТНИКА АНГЕЛУ ОХОРОНЦЮ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ПЛОЩІ, ДЕ ВІДБУЛАСЯ ПАНАХИДА. ПОХОВАЛИ ВІКТОРА ІВАНОВИЧА ЧМІЛЕНКА 23 ЛЮТОГО В ЙОГО РІДНОМУ СЕЛІ БОРИСІВКА, ЩО У БОБРИНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ.
ФІЛЬМ ВИЯВИВСЯ ДУЖЕ ЗВОРУШЛИВИМ ТА ЦІКАВИМ НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НА ТЕ, ЩО ЗНЯТИЙ НА ПРОСТИЙ ТЕЛЕФОН. НА ЗГАДКУ ГОСТІ ПОДАРУВАЛИ УЧНЯМ ДЕРЖАВНІ ПРАПОРИ З ВИСЛОВАМИ ВІКТОРА ЧМІЛЕНКа.
Класний керівник 9 класу Невкрита І. С.
|